INEO, VIGO – poznaj nasze nowe okna !

  • Oba zawierają najlepsze dostępne profile klasy A (DIN EN 12608). 

Ścianki zewnętrzne profili w klasie A posiadają grubość 3mm (z tolerancją 0,2 mm). Jest to kluczowy parametr dla optymalnej ochrony domowników przed chłodem i hałasem, jednocześnie zapewniający oknom stabilność i trwałość. Profile o cieńszych ściankach, zaliczane do niższych klas B i C, nie posiadają już tak wysokiej odporności na uszkodzenia i są o około 10 do 20% bardziej podatne na pękanie naroży. Niestety w gotowym oknie nie można sprawdzić, jakiej klasy profil został użyty do jego produkcji. W przypadku okien wykonanych z profili VEKA, Klient ma absolutną pewność, iż odpowiadają one klasie A**.

  •  Ich konstrukcja jest do 20% bardziej wytrzymała i stabilna, niż w przypadku profili klasy B optymalna szerokość systemu (Ineo – 76 mm, Vigo – 82 mm) daje w efekcie doskonałą izolację termiczną i akustyczną.

O solidności okien wykonanych z profili VEKA decyduje między innymi odpowiednio grube, stalowe wzmocnienie wypełniające ramę i skrzydło. Aby zapewnić maksymalną wytrzymałość i statykę, VEKA – jako jedyny systemodawca w Polsce – umieściła we wszystkich swoich profilach ramy okiennej komorę do zastosowania wzmocnień stalowych zamkniętych. Wzmocnienie stalowe w profilach skrzydła okiennego VEKA ma podwójne sfalcowaną stal, aby przy otwieraniu utrzymało odpowiednią sztywność. Jest to wyjątkowe rozwiązanie w technologii okiennej. Okna wykonane z tak zabezpieczonych profili mają doskonałą statykę, a w użytkowaniu są zawsze komfortowe. Okna ze standardowym rozwiązaniem lub z zastosowaniem wzmocnień z materiałów syntetycznych (np. z włókna szklanego)nie osiągają tak wysokich parametrów. Pamiętaj! Profil w oknie musi być uzbrojony we wzmocnienia na całej
długości i szerokości ramy oraz skrzydła.

  •  Profile klasy A wykonane są z czystego PVC, tj. bez dodatku szarego recyklatu. Dzięki temu profil zyskuje jednolity biały kolor – zarówno na zewnątrz, jak i w środku konstrukcji!

Wybierz najlepsze na rynku okna!

Zyskaj rewelacyjne warunki termiczne w zdecydowanie niższej cenie.


Kategorie: ,