Typy rolet zewnętrznych. Które wybrać?

Wybór typu rolety, a także sposób jej montażu uzależniony jest od tego, na jakim etapie budowy domu podjęta zostanie decyzja o zastosowaniu rolet zewnętrznych: na etapie projektu, w trakcie budowy czy już w gotowym obiekcie.

Rolety Elewacyjne

Montaż do istniejących, wykończonych budynków

-Rolety elewacyjne montuje się w dwojaki sposób: na elewacji budynku lub we wnęce okiennej, a także drzwiowej.

– Skrzynka w roletach elewacyjnych jest elementem widocznym z tego powodu dostępna jest w wielu opcjach kolorystycznych, a także w okleinach drewnopodobnych.

-Rolety elewacyjne występują w dwóch wariantach: skrzynka z klapa rewizyjna ścięta pod katem 45 °oraz skrzynka półokrągła.

 

 

 

 

 

 

 

Rolety Podtynkowe

Przeznaczone głównie do nowo budowanych obiektów, ale też do budynków już istniejących.

-Możliwość wkomponowania skrzynki w elewację budynku, dzięki czemu staje się niewidoczna.

-Zaletą systemu rolety podtynkowej jest montaż skrzynki pod warstwą izolacyjna ściany budynku. W ten sposób nadproże okienne chronione jest przed przemarzaniem.

-Montaż rolety nie wymaga ingerencji w konstrukcję okna czy drzwi, ale przed montażem należy wykonać wnękę w nadprożu okiennym.

-Dzięki klapie rewizyjnej na zewnątrz budynku, prace konserwacyjne i serwisowe wykonywane są bez zakłócenia prywatności domowników.

 

 

 

 

 

Rolety Naokienne

Montaż na etapie instalowania stolarki okiennej lub jej wymiany.

-Montaż skrzynki rolety i prowadnic dokonuje się na ramie okiennej lub drzwiowej przed ich osadzeniem we wnęce.

-W fazie budowy budynku lub wymiany stolarki otworowej należy uwzględnić wysokość skrzynek rolety naokiennej i o tę wartość zwiększyć wysokość otworów pod okna lub drzwi.

-System umożliwia wiele sposobów zabudowy skrzynki i prowadnic: od zewnątrz, od wewnątrz, obustronnie lub dzięki dużej gamie oklein może pozostać bez zabudowy.

-Dostęp do klapy rewizyjnej od wewnątrz budynku.

 


Kategorie: , ,